Saturday 10 October 2015

Boleslav zdolala v souboji o první místo Chodov

Praha - Florbalisté Mladé Boleslavi porazili ve šlágru 4. kola superligy po obratu v závěrečné třetině Chodov 4:3 a nadále si bez ztráty bodu drží vedení v tabulce. Pražané po první ztrátě nemohli přijít o druhou pozici, protože třetí Tatran Střešovice se představí v dalším souboji dosud neporažených celků na hřišti Bulldogs Brno až v pondělí.
Chodovu získal před 525 diváky vedení v úvodním dějství David Bouša a ve 24. minutě zvýšil Patrik Dóža, který za dalších 31 vteřin neproměnil trestné střílení. Mladá Boleslav mezi 51. a 53. minutou díky gólům Tomáše Chrousta, Jana Natova a Jiřího Courney otočila stav. V 58. minutě sice vyrovnal Martin Koutný, ale 51 sekund před koncem rozhodl Jiří Bouška.
"Po stažení na dvě pětky jsme měli na hřišti absolutní převahu a bylo to jen o naší trpělivost v zakončení, což jsme zvládli a kluky za to musím pochválit. Nebýt famózního Mücka v bráně, skončil zápas větším rozdílem," uvedl trenér Mladé Boleslavi Jan Pazdera.
"Ve třetí třetině potvrdil soupeř svoji kvalitu. Závěr byl strhující z obou stran. Myslím, že bychom si bod zasloužili, ale nemáme ho, tak jedem dál," řekl kouč Chodova David Podhráský.
Chuť si spravili po minulém debaklu v Mladé Boleslavi 1:15 hráči FbŠ Bohemians, kteří doma vyhráli nad FBC Ostrava 10:3. Vítkovice i díky hattricku Marka Matejčíka zvítězily 8:3 nad Pardubicemi, které nadále zůstávají bez bodu.