Sunday 11 October 2015

El. Euro 2016: skromna wygrana Niemców z Gruzją

Mistrzom świata Niemcom wystarczył w meczu z Gruzją remis, ale nikt nie brał pod uwagę takiego wyniku ze słabiej notowanym rywalem. Mimo wszystko podopieczni Joachima Loewa mocno się męczyli. Długo nie mogli strzelić gola, byli bezradni w polu karnym.

W ich bezradności musiał pomóc sporny rzut karny, wykorzystany w 50. minucie przez Thomasa Muellera. Niezbyt długo kibice zebrani na stadionie w Lipsku cieszyli się z prowadzenia. W 53. minucie wyrównał Dżaba Kankawa. Znowu zaczęła się droga przez mękę. Andre Schuerrle nie potrafił w pełni zastąpić w pomocy kontuzjowanego Mario Goetzego. W końcu selekcjoner postanowił ściągnąć go z murawy i wstawił Maksa Krusego.
I to właśnie ten piłkarz zadecydował o zwycięstwie Niemców. W 79. minucie ustalił wynik spotkania na 2:1. Dużo pracy miał nieoczekiwanie bramkarz Bayernu Monachium Manuel Neuer. Mistrz świata nie popełnił błędu, ale kibice schodzili ze stadionu mocno zmartwieni formą swojego zespołu.
Tym bardziej, że w czwartek Niemcy nie popisali się także w Dublinie, gdzie Irlandia sprawiła wielką niespodziankę i pokonała najlepszą drużynę globu 1:0.
Niemcy w turnieju finałowym mistrzostw Europy zagrają po raz 12. z rzędu. Z grupy awansowali także Polacy.